ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6183495
*
nr 618 3495
Spegel
barockstil, Italien, höjd: 100
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 14:54:23
1
2.100 kr
11/1 15:34:53
2
2.000 kr
11/1 15:35:11
2
2.500 kr
11/1 15:46:42
1
2.500 kr
11/1 15:47:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 618 3495
Spegel
barockstil, Italien, höjd: 100
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 14:54:23 | 1 | 2.100 kr |
11/1 15:34:53 | 2 | 2.000 kr |
11/1 15:35:11 | 2 | 2.500 kr |
11/1 15:46:42 | 1 | 2.500 kr |
11/1 15:47:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27